News

Podzimní školící víkend pro dobrovolníky

25/10/2018 


I přestože Česká maltézská mládež (ČMM) funguje na dobrovolnické bázi, je naším nejvyšším zájmem, aby námi poskytovaná pomoc mladým handicapovaným a jinak potřebným osobám probíhala na co nejprofesionálnější úrovni. Snažíme se proto všem našim dobrovolníkům poskytovat všestrannou přípravu na různé situace, s nimiž se během akcí ČMM mohou setkat.

Podzimní školící víkend pro dobrovolníky se uskutečnil ve dnech 13. až 14. října 2018 v Praze a byl primárně zaměřen na nejdůležitější znalosti a dovednosti, které musí každý dobrovolník mít.

V sobotu proběhlo školení první pomoci při akutních stavech pod vedením dlouholetého dobrovolníka a ředitele firmy Life Support. Dobrovolníci se tak pod profesionálním dohledem učili, jak provést masáž srdce, zastavit krvácení, ošetřit popáleniny atd. Absolvování tohoto druhu školení je mimo jiné jednou z podmínek pro to, aby se zájemce mohl stát dobrovolníkem ČMM.

V neděli pak dobrovolníci absolvovali školení pečovatelské, zaměřené na základní péči o handicapované, zajištění jejich fyzických i psychických potřeb, na správný etický přístup k handicapovaným a zvládnutí některých náročnějších situací v jednání.

V nedělních odpoledních hodinách pak jedna z našich dlouholetých dobrovolnic prezentovala své zkušenosti a zážitky z maltézského projektu Order of Malta Caravan, kterého se po dobu 10 měsíců účastnila v Libanonu. Posluchači se tak kromě dalšího dozvěděli o jedné z mnohých mezinárodních aktivit Maltézského řádu.

Zajímavou a velmi poučnou tečkou na závěr byla neformální diskuse s jednou z maltézských řádových dam o historii, struktuře, díle a poslání Suverénního řádu maltézských rytířů. Dobrovolníci měli příležitost se zeptat na nejrůznější otázky z oblasti fungování a působení Maltézského řádu. I tyto znalosti považujeme u našich dobrovolníků za důležité, neboť každý z nás svou činností Maltézský řád reprezentuje.

Celý školící víkend lze zhodnotit jako velmi poučný a přínosný. Jelikož se jej zúčastnili dobrovolníci dlouholetí i zcela noví, bylo setkání zároveň skvělou příležitostí pro seznámení, sdílení zkušeností a zážitků, a pro vzájemné utvrzení se v našem společném zájmu.

Již nyní se těšíme na příští školící víkend, který proběhne na jaře 2019!

Kalendář příspěvků
Říjen 2018
Po Út St Čt So Ne
    Lis »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

ČESKÁ MALTÉZSKÁ MLÁDEŽ